Tudengiteisipäev. Annabel Soode (sopran) ja Piia Paemurru (klaver)

27.02.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kavas Tubin, T. Kõrvits, Grieg, Britten, R. Strauss, Villa-Lobos jt

TASUTA

Annabel Soode (2004) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise laulu erialal õpetaja Monika Hauswalteri juhendamisel. 

Annabel alustas muusikaõpinguid viieaastaselt, õppides viiulit õp Kirsti Alase juures ja osaledes folk-ansamblis Tuuleviiul ning ansambli Ooper-Kvartett kontsertidel. Soode on üles astunud teater Variuse lavastustes “Undset” (2014) ja “Suurem kui saatus” (2015, Heidi Sarapuu) ning Kinoteatri lavastuses “Eetika” (2022, Paavo Piik). 2016-2020 õppis Annabel Hanna-Liina Võsa Muusikalikoolis. Aastatel 2016-2023 mängis Soode VHK keelpilliorkestris vioolat.

Klassikalist laulmist on Soode õppinud Maria Listra ja Tuuri Dede käe all. 2020. aastal algas senikestev koostöö Monika Hauswalteri ja Piia Paemurruga. 2021. aasta sügisel toimusid lauljatari esimesed kammermuusika soolokontserdid koos Paemurruga. Soode on musitseerinud koos erinevate kollektiividega üle Eesti, lisaks astunud üles solistina Peterburis, Stockholmis, Baskimaal, Poolas, New Yorgis ja Brasiilias. VHK keelpilliorkestriga toimus regulaarne kontserttegevus ja nendega salvestati Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise ja Ester Mägi loomingut. 

2023. aasta augustis esitas Soode Benjamin Britteni teost “Les Illuminations” Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja dirigent Kaspar Männiga, ning astus üles Rahvusooper Estonia Vana Tallinna Galal dirigent Arvo Volmeri juhatusel. Noorte lauljate konkurss-festivalil “Võluhääl” on Annabel pälvinud nii eripreemia kui esikoha, 2021. aastal ja 2023. aastal tunnustati teda Tallinna talendi tiitliga. 2022. aastal saavutas Annabel vabariiklikul vokalistide konkursil esikoha ja Vello Jürna nimelisel vokalistide konkursil kolmanda koha.

Möödunud kevadel lõpetas Annabel Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi klassikalise laulu erialal (õp Monika Hauswalter), olles õppinud lisaks dirigeerimist (õp Kaisa Roose) ja kompositsiooni (õp Tõnu Kõrvits).

 

Piia Paemurru on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserttegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega, nagu Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Aare Saal, René Soom, Priit Volmer, Helen Lokuta, Angelika Mikk, Kristina Vähi, Oliver Kuusik, Maria Listra, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Dara Savinova, Maria Veretenina, Annaliisa Pillak, Tuuri Dede, Kadi Jürgens, Sandra Laagus, Annabel Soode, Atlan Karp, Simo Breede, Tamar Nugis, Raiko Raalik, Pavlo Balakin, Rasmus Kull, Reigo Tamm, Peeter Paemurru, Mari Tampere-Bezrodny, Andreas Lend, Aare Tammesalu jpt. Piia Paemurru on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi magistantuuri prof. Laine Metsa õpilasena 1999 aastal ning töötab alates 1986. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016. aastast alates on Paemurru teatris Vanemuine kontsertmeister. Ta on osalenud kontsertmeistrina ka paljudes Bavarian Opera Academy meistriklassides ja ettelaulmistel Saksamaal. Piia Paemurru on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sh viiel korral Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel lauljate konkursil.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus