Tudengiteisipäev. DuO₂

28.03.2023 kell 19:00
Kammersaal

"Naise elu ja muusika"

Marta Ojasoo (sopran)
Susanna Liisa Onoper (klaver)
R. Schumann, M. Mussorgski, A. Beach, E. Mägi, C. Schumann

TASUTA

Robert Schummann (1810-1856)

Laulutsükkel “Naise elu ja armastus”

 

Modest Mussorgski (1839-1881)

Valitud laulud tsüklist “Lastetuba”

 

Amy Beach (1867-1944)

Laulutsükkel “Kolm Shakespeare’i laulu”

Ester Mägi (1922-2021)

Valitud laulud tsüklist “Viis romanssi” (1963)

 

Clara Schumann (1819-1896)

Valitud laulud tsüklitest “Kuus laulu” op. 13 ja “Kuus laulu Jucundest” op. 23

Sopran Marta Ojasoo (1998) oli juba 5-aastaselt Vanemuise teatri laval Imre Kálmáni operetis „Krahvinna Mariza“ (Thomas Wiedenhoferi lavastuses). Esimese muusikalise hariduse omandas ta klaveri erialal Lasnamäe Muusikakoolis Anu Pärna klassis. Ojasoo lauluõpingud algasid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Arete Kerge juhendamisel. 2019. aastal jätkas ta õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Taavi Tampuu, seejärel Nadia Kuremi lauluklassis. Marta Ojasoo moodustab koos pianist Susanna Liisa Onoperiga Lied-duo DuO2 (du-o-kaks). 2022. aasta kevadel pälvisid nad EMTA VI Lied-duo konkursil II koha. Sama aasta sügisel sai Ojasoo IX Mart Saare nim lauljate konkursil III koha laureaadiks. Esimeseks võõrkeeleks on Ojasool saksa keel ning seetõttu tunneb ta erilist lähedust ja austust Liedi vastu. Liedi žanri kõrval kuuluvad tema repertuaari ka ooperi ning vaimuliku muusika aariad nii saksa, itaalia, vene kui ka prantsuse keeles. 2022. aasta sügisel osales Ojasoo Eliisa Suni Lied-duo meistrikursusel ja 2023. aasta algul käis ta end täiendamas saksa aariate süvakursusel Läti Muusikaakadeemias, kus teda juhendasid ooperilaulja Manuela Uhl, prof Willem Wentzel (Hamburg) ja Siegfried Schwab (München).

Susanna Liisa Onoper (2000) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakoolis 2007. aastal õp Annika Kuuda juhendamisel ning alates 2008. aastast õppis ta seitse aastat õp Maire Rooviku klaveriklassis, lõpetades kooli kiituskirjaga. Aastatel 2015–2019 jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp Ira Flossi käe all, lõpetades TMKK klaverieriala kuldmedaliga. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias omandas Onoper 2022. aastal vanemlektor Mati Mikalai juhendamisel bakalaureusekraadi klaveri alal ning omandab hetkel kammeransambli magistrit emeriitprofessor Nata-Ly Sakkose käe all. Täiendavalt õpib ta klavessiini prof Imbi Tarumi juhendamisel. 

Susanna Liisa Onoper on pianisti, kontsertmeistri ning ansamblistina osalenud edukalt arvukatel kodumaistel ning rahvusvahelistel konkurssidel, hiljutiste saavutuste seas II koht ja eripreemia rahvusvahelisel kammermuusika konkursil „Aegu ühendav lõng” (2022) ning eripreemia ja hõbemdeal ansambliga Tallinn Grand Sextet Manhattani 6. rahvusvahelisel konkursil (2022). Lied-duoga DuO2 (du-o-kaks) saavutati 2022. aasta EMTA VI Lied-duo konkursil II koht. IX Mart Saare nim lauljate konkursil (2022) sai ta parima klaveripartneri preemia. Onoper on end pianismi alal täiendanud Elena Semishina, Heikki Pellineni, Mira Martšenko, Christiane Karajeva, Niklas Pokki, Toms Ostrovskise, Edda Erlendsdóttiri, Peter Máté ja Carlos Jurise meistrikursustel. Samuti on ta osalenud Paulo Pacheco, Michael Foyle’i, Aleksandra Hałati, Ilona Klusaité, Ralf Gothóni, Evan Rothsteini, Peeter Laulu, Roman Mintsi, Jānis Maļeckise, Adrian Brendeli, Yaron Rosenthali jt kammeransambli meistriklassides ning Eliisa Suni Lied-duo meistrikursustel. Onoper on end täiendanud ka Padova Cesare Pollini nim konservatooriumis, saades basso continuo meistriklasse prof Roberto Loreggianilt. Ta on mänginud orkestrites Andres Mustoneni, Toomas Vavilovi, Paul Mägi jt dirigentide juhatusel. Susanna Liisa Onoper osaleb aktiivselt erinevate kammeransamblite koosseisus ning teeb kontsertmeistrina koostööd lauljate, kooride ja erinevate instrumentalistidega, kellega koos esinetakse kontsertidel ning konkurssidel Eestis ja välismaal.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus