Tudengiteisipäev. Elina Tšertšel (klaver), Katri Juss (sopran), Iti Maris Taks (flööt), Yuheng Wang (flööt)

19.04.2022 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Grieg, Tormis, Kuhlau, Ravel, Fauré

TASUTA

Kontserdil kõlab vokaal- ja instrumentaalkammermuusika 18.–20. sajandi eesti, norra ja prantsuse heliloojatelt. Esitusele tulevad kaunid flöödimeloodiad ning kevadised laulud lilledest, armastusest ja loodusest. Teosed kõlavad erinevates koosseisudes. Esinevad Elina Tšertšel (klaver), Katri Juss (sopran), Iti Maris Taks (flööt) ja Yuheng Wang (flööt).

Elina Tšertšel alustas muusikaõpinguid Tartu I muusikakoolis Eve Tankleri käe all, jätkates seejärel klaverimängu Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis Kadri Leivategija juhendamisel. 2018. aastal astus Tšertšel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Peep Lassmanni klaveriklassi, omandades 2021. aastal bakalaureusekraadi. Hetkel jätkab ta õpinguid EMTA magistrantuuris prof Helin Kapteni juures. Lisaks klaverile õpib Tšertšel ka klavessiini ning võtab basso continuo tunde Imbi Tarumi juures. Elina Tšertšel on osalenud mitmetel konkurssidel, sh Eesti noorte pianistide konkurss „Eesti kõla III“ (2014), ning on olnud kolme kooli vahelise pianistide konkursi diplomand (2015) ja laureaat (2017). 2021. aastal osales ta EMTA Lied-duo konkursil koos laulja Katri Jussiga. Samal aastal võttis ta osa ka Toomas Kaldaru ooperiklassi meistriklassist ning Jaak Siku improvisatsioonikursusest. Õpingute ajal on Tšertšel mänginud erinevates koosseisudes ja osalenud sellistel kammeransamblite festivalidel nagu FEsTaRi ja In Corpore. Elina Tšertšel on esinenud Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli sümfooniaorkestri ees ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koos barokkansambliga.

Sopran Katri Juss on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe laulu erialal prof Nadežda Kuremi klassis ja jätkab hetkel oma õpinguid sama õpetaja juures magistrantuuris. Eelnevalt on ta õppinud lastemuusikakoolis ka klassikalist kitarri Lembit Sepa juures. Katri Juss on osalenud koorilauljana mitmetes projektides koos Rahvusooper Estonia kooriga, Voces Musicalese (praegune Voces Tallinn), EMTA koori ja segakoor Noorusega. 2017. aastast teeb ta koostööd Elina Tšertšeliga, 2021. aastal osaleti koos EMTA Lied-duo konkursil. Sama aasta sügisest töötab Juss Rahvusooper Estonias kooriartistina. Ta on esinenud mitmeid kordi EMTA ooperiklassi raames, üheks tähtsamaks etteasteks Arminda roll Marco Gandini lavastatud Mozarti ooperis „La finta gardiniera“ (2021). 

Iti Maris Taks õppis aastatel 2007–2014 Põltsamaa Muusikakoolis viiulit ning 2018. aastal lõpetas Teele Vihmanni flöödiklassi. 2019. aastal jätkas ta õpinguid Heino Elleri Muusikakoolis Heili Mägi juhendamisel. 2020. aastast õpib Taks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes flöödi erialal emeriitdotsent Raivo Peäske juures ning kammermuusikat Oksana Sinkova käe all. Iti Maris Taks on osa võtnud Pärnus toimuvast Järvi Akadeemiast ning Põltsamaa puhkpillimängijate ja Eesti Flöödiühingu Rõuges korraldatavatest laagritest.

Yuheng Wang õpib alates 2017. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias flöödi erialal Oksana Sinkova juures. Bakalaureuseõpingute ajal võttis Wang osa Eesti interpreetide konkursist 2018 puhkpillidele, pälvides teises voorus diplomi. Yuheng Wang on esinenud erinevatel kontsertidel EMTAs, Hopneri Majas, Rahvusooper Estonia saalis, Maardu kultuurikeskuses ja mujal. 2021. aastal võitis ta II koha rahvusvahelisel noorte solistide konkursil „Jeunes Talents“ ja III koha IV rahvusvahelisel Moskva muusikakonkursil. Wang on osalenud Pirmin Grehli, Monica Finco, Ilze Urbane’i, Kersten McCalli ja Valentinas Gelgotase meistrikursustel. Yuheng Wang on kahel korral saanud EMTA stipendiumi. 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus