Tudengiteisipäev. Evita Lohu (klaver)

30.04.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kavas Brahms, Prokofjev

TASUTA

Kavas:

Johannes Brahms. 8 klaveripala op. 76 ja 4 klaveripala op. 119

Sergei Prokofjev. Klaverisonaat nr 7 B-duur op. 83

 

Evita Lohu alustas klaveriõpinguid Kehtna Kunstide Koolis Hele Saarse juures ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis ning Viini linna Muusika ja Kunsti Privaatülikoolis prof Klaus Stickeni klassis. Õppeaastal 2018/19 õppis ta ka Erasmus+ programmi raames Weimari Franz Liszti nimelises Muusikakõrgkoolis prof Grigory Gruzmani klaveriklassis.
Lohu on osa võtnud Eteri Andjaparidze, Vovka Ashkenazy, Leif Ove Andsnes’i, Ivari Ilja, Gintaras Januševiciuse, Harald Ossbergeri, Niklas Pokki, Henri Sigfridssoni, Sergio Tiempo, Irina Zahharenkova, Andrius Zlabyse jpt meistriklassidest. Ta tegutseb aktiivselt nii solisti kui kammermuusikuna ning on pälvinud tunnustust mitmetel nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel, muuhulgas III preemia ja kaks eripreemiat 4. Riia rahvusvahelisel konkursil noortele pianistidele (2015), III preemia 1. rahvusvahelisel Krystian Tkaczewski nimelisel klaverikonkursil Busko-Zdrojs, Poolas (2016) ning III preemia IX Eesti Pianistide Konkursil (2019). 2016. aasta märtsis tegi ta oma orkestridebüüdi Riias noorte sümfooniaorkestriga. Lohu on soleerinud ka Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.
Lohu tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna. 2021. aasta septembris osales ta koos Anete ja Jakob Peäskega rahvusvahelisel klaverikammermuusika konkursil „Tallinn 2021”, kus nad pälvisid kolm eripreemiat. Akadeemilisel aastal 2022/2023 andis ta mitmeid kontserte viiuldaja Katariina Maria Kitse ning klarnetisti Mirjam Avangoga.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus