Tudengiteisipäev. Fortunato Salvador García Piquer (klaver)

30.01.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”

Kavas Chopin, Granados, Skrjabin

TASUTA

Kavas:

Enrique Granados. Kaheksa poeetilist valssi
Aleksandr Skrjabin. Etüüd op. 42
Fryderyk Chopin. Polonees-fantaasia As-duur op. 61

 

Fortunato Salvador García Piquer alustas muusikaõpinguid Hispaanias, mängides klarnetit ja klaverit asutuses Centro de Enseñanzas Artísticas Profesionales de Música de Onda. 2018. aastal lõpetas ta kooli kiitusega mõlemal erialal, pälvides erilist tunnustust klaverimängu eest. Kodumaal on García Piquer teinud koostööd kollektiividega Ballet Jove d’Onda ja Onda Big Band ning kooriga Cor de la Unió Musical Santa Cecília d’Onda. Praegu on ta Jove Orquestra de la Generalitat Valenciana (JOGV) esipianist, olles toonud esiettekandele teoseid heliloojatelt Marc García Vitorialt ja Òscar Colomina i Boschilt ning mänginud koos rahvusvaheliselt tunnustatud interpreetide Joaquín Riquelme ja Vicente Huertasega. Enda täiendamiseks on García Piquer osalenud mitmetel meistrikursustel, sh La Vilavella klassikalise muusika meistrikursus, Francisco Tarrega rahvusvaheline muusika interpretatsiooni kursus ning Eteri Andjaparidze, Alexander Kobrini, Toms Ostrovskise, Hando Nahkuri, Łukasz Byrdy, Sergio Castrillóni ja Arnas Mikalkėnase meistriklassid.
Aastatel 2020–2022 õppis García Piquer Erasmus+ programmi raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel. 2022. aastal omandas ta bakalaureusekraadi cum laude klassikalises klaveris Castelló Salvador Segui nim konservatooriumis pianist Juan Carlos Cornellese käe all. Hetkel jätkab García Piquer õpinguid EMTA magistrantuuris Mihkel Polli ja Ivari Ilja juures. Ta on osalenud mitmetel EMTA üritustel, toonud esiettekandele kompositsioonitudengite töid, esinenud rahvusvahelisel muusikapäeval ning paljudel EMTA kontsertidel, astunud üles Postimehe üritustel ning käinud Islandi kunstide ülikoolis Crossing Keyboards projekti raames.

Fortunato Salvador García Piquer on osalenud edukalt erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel, sh IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (2021, Eesti), IX rahvusvaheline M. K. Ciurlionise klaveri- ja orelikonkurss (2023, Leedu), Gabriel Terueli klaverikonkurss (finalist, 2022, Hispaania), Laine Metsa nim pianistide konkurss (II koht, 2021) ja EMTA muusika interpretatsiooni osakonna Heljo Sepa nim pianistide konkurss (preemia, 2022). 2023. aastal võitis García Piquer Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia solistide konkursil preemia, mis andis võimaluse esineda solistina EMTA sümfooniaorkestriga.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus