Tudengiteisipäev. Imeline duo: Georg Maaten (viiul), Oksana Lohinova (klaver)

19.10.2021 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Tšaikovski, Brahms, Pärt, Aav, Skoryk

TASUTA PILET FIENTAST

Imeline duo tegutseb 2020. aastast. Duo osales rahvusvahelisel klaverikammermuusika konkursil „Tallinn 2021“, kus pälvis eripreemia Tubina sonaadi parima esituse eest.

Georg Maaten alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Aino Riikjärve ja Arvo Leiburi juures. Pärast kooli lõpetamist 2016. aastal jätkab ta õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Arvo Leiburi juhendamisel. Maaten on esinenud Eestis ja Soomes ning käinud tutvustamas Türgis Eduard Tubina muusikat.

Oksana Lohinova on sündinud Ukrainas ning õppinud klaverit Kotljarevski nimelises Harkivi Riiklikus Kunstiülikoolis. Kodumaal osales ta mitmetel konkurssidel ning esines erinevate koosseisudega paljudel kontsertidel. 2020. aasta sügisest jätkab ta magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kammeransambli erialal Nata-Ly Sakkose juhendamisel. Lohinova on aktiivne kontserttegevuses ning töötab klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Tabasalu muusikakoolis.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus