Tudengiteisipäev. Johanna Maria Ernesaks (metsosopran), Hendrik Ojasaar (klaver)

07.03.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Rimski-Korsakov, Rahmaninov, Mussorgsky, Tšaikovski

TASUTA

Nikolai Rimski-Korsakov (1844–1908)

„Kolmas Leli laul“ ooperist „Snegurotška“ (1880–81)

 

„Kevadel“ („Весной“) op. 43

I „Звонче жаворонка пенье“

  

Neli romanssi op. 40

I „Когда волнуется желтеющая нива“

   

Neli romanssi op. 42

IV „Моя баловница“

 

Pjotr Tšaikovski (1840-1893)

Kaksteist romanssi op. 60

VII „Песнь цыганки“

 

Modest Mussorgski (1839–1881)

„Детская“ (1868–1872)

„С няней“

 „В углу“

„С куклой“

„На сон грядущий“

„Кот Матрос“

„Поехал на палочке“

 

Sergei Rahmaninov (1873–1943)

Prelüüd Ges-duur op. 23 nr 10

 

Kaksteist romanssi op. 21

V „Сирень“

 

Kuus romanssi op. 4

III „В молчаньи ночи тайной“

 

Johanna Maria Ernesaks omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vanemlektor Heli Veskuse klassis ning õpib praegu magistrantuuris oratooriumi- ja ansamblilaulu erialal Helen Lepalaane juhendamisel. Ernesaks on osalenud kooriliikmena Henry Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ ning laulnud Medoro rolli Georg Friedrich Händeli ooperis „Orlando“ EMTA ooperistuudio ja EMTA varajase muusika keskuse ühislavastustes. Ta on osalenud Bo Rosenkulli, Tuuli Lindebergi ja Jörg Dürmülleri meistrikursustel ning 2019. aasta sügisel võttis osa ka barokkmuusikale pühendatud projektist NordOpera. Lisaks on Ernesaks toonud esmaettekandele heliloojate Karl Tipp ja Anni Avi teoseid.

 

Hendrik Ojasaar alustas klaveriõpinguid 9-aastaselt Kose Muusikakoolis. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris Martti Raide klassis. Ojasaar on osalenud paljudel konkurssidel, sh pälvinud 2015. aastal laureaadi tiitli vabariiklikul koolidevahelisel noorte pianistide konkursil. 2019. aastal osales ta edukalt EMTA Lied-duode konkursil koos Johanna Maria Ernesaksaga ning kolm aastat hiljem saavutasid nad samal konkursil III preemia.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus