Tudengiteisipäev. Karl Tipp (altsaksofon) ja Lea Valiulina (klaver)

14.11.2023 kell 19:00
Kammersaal

„Sünesteesia“

Kavas Piazzolla, Decruck ja noorte heliloojate uudislooming

Kontserdil loob sünesteetilist tausta visuaalkunstnik Sveta Bogomolova

TASUTA

Kavas:

Fernande Decruck. Sonaat Ut#

Kristo Klaus. „Some brighter shades of grey“

Gregor Kulla. „it’s sleepy time“

Doğaç İşbilen. „Halis“

Ástor Piazzolla. „Le Grand Tango“

 

Karl Tipp on Eesti saksofonist ja helilooja, kes alustas muusikaõpinguid klaveri erialal Astrid Silla käe all Paide Muusikakoolis, kus jätkas pärast lõpetamist saksofoniõpinguid Olavi Oismanni juures. Aastatel 2011–2015 õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise saksofoni erialal. 2015. aastal alustas ta samas koolis kompositsiooniõpinguid Tatjana Kozlova- Johannese juhendamisel. Samal aastal jätkas ta saksofoniõpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus esimesed aastad õppis Virgo Veldi juures. 2019. a omandas ta EMTAs bakalaureusekraadi prof. Olavi Kasemaa saksofoniklassis ning õpib praegu sama õpetaja juhendamisel magistrantuuris.
Karl on osalenud ka Erasmus+ vahetusprogrammi Varssavis Karol Szymanowski nimelises koolis saksofoni erialal, juhendajaks Alicja Wołyńczyk. 2017–2018 toimus vahetusaasta Küprosel Euroopa ülikoolis (European University of Cyprus) Yiannis Miralise käe all. Karl on osalenud ka saksofoni meistrikursustel erinevate õppejõududega nagu Johannes Thorell, Johann van dan Linden, Elliot Riley (Rascher Quartett), Ashu Kejariwal, Alfonso Padilla ja Elari Ann Evans. Tipp on esinenud edukalt konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, pälvides esikoha Solon Michaelidese konkursil Limassolis Küprosel (2017), I preemia Eesti Interpreetide Konkurssil puhkpillimängijatele (2018) ja esikoha puhkpillide kategoorias konkurss-festivalil Renaissance Yerevanis Armeenias (2019). Karl Tipp on osa võtnud telesaatest „Klassikatähed“ ning teinud solistina koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Rahvusooper Estonia orkestriga. Lisaks musitseerib Karl Eesti Saksofonikvartetis.

 

Lea Valiulina (1995) alustas klaveriõpinguid Narva Kreenholmi Muusikakoolis Olga Zrjanina ja Riina Vohta juures. Lisaks klaverile õppis ta ka orelit, võttes tunde Tuuliki Jürjo käest. Järgnesid õpingud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ülle Sisa ja Ralf Taali juhendamisel. Seejärel astus Lea Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Ivari Ilja klaveriklassi ning aasta hiljem läks vahetusüliõpilaseks Londonisse Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli, kus tema õpetajaks oli Joan Havill. 2018. aasta kevadel omandas Lea prof Peep Lassmanni juhendamisel EMTA bakalaureusekraadi. Sama aasta sügisel oli tal võimalus täiendada end Peterburi Konservatooriumis. Hetkel jätkab Lea õpinguid EMTA magistrantuuris prof Lassmanni käe all. Lea on võitnud I preemia rahvusvahelisel laste orelifestivalil 2008. ja 2011. aastal ning pälvinudII koha VII vabariiklikul instrumentaalkontsertite konkursil Narvas 2009. aastal. Samuti on ta korduvalt olnud kolme kooli pianistide konkursi laureaat. 2019. aasta sügisel saavutas ta IX Eesti pianistide konkursil eripreemia helilooja Pärt Uusbergi uudisteose parima esituse eest. Lea on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna koos viiuldaja Ann Meeta Teppo ja tšellist Ruslan Petroviga arvukatel kontsertidel ja festivalidel ning võtnud osa konkurssidest ja meistrikursustest Eestis, Venemaal, Lätis, Soomes, Saksamaal, Itaalias ja Inglismaal. Samuti on ta teinud erinevate projektide raames koostööd mitme orkestriga, sh Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, EMTA Sümfooniaorkester ja Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester.

 

Sveta Bogomolova on multimeedia kunstnik, animaator ja pedagoog. Laval koos muusikutega esinedes loob ta kontserdile visuaalse tausta, mis sünnib vahetult kontserdi ajal ja on iga kord veidi erinev. Arvuti ja kõrgtehnoloogia asemel kasutab Sveta hoopis käegakatsutavaid materjale ja objekte. Ta saab inspiratsiooni looduses leiduvatest mustritest ja reeglipärasustest ning usub sünesteesiasse.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus