Tudengiteisipäev. Keelpillikvartett koosseisus Annelize Vlasenko, Grete Heinsaar, Kristjan Kannukene, Margus Uus

23.01.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Annelize Vlasenko (viiul)
Grete Heinsaar (viiul)
Kristjan Kannukene (vioola)
Margus Uus (tšello)

Kavas Šostakovitš ja Ravel

TASUTA

Kavas:

Dmitri Šostakovitš. Keelpillikvartett nr 3 F-duur op. 73
Maurice Ravel. Keelpillikvartett F-duur (1903)

 

Keelpillikvartett koosseisus Annelize Vlasenko, Grete Heinsaar, Kristjan Kannukene ja Margus Uus on koos mänginud aastast 2021. Nad on mänginud erinevate heliloojate teoseid nagu näiteks Mozart, Mendelssohn ja Borodin. Samuti on nad mänginud ka kvinteti koosseisus Brahmsi klarnetikvintetti.

 

Annelize Vlasenko on õppinud Saue Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakeskkoolis. 2022. aastal lõpetas bakalaureuseõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kristina Kriidi juhendamisel ning praegu jätkab magistriõppes. Vlasenko on saavutanud tunnustust mitmetel konkurssidel ja festivalidel: vabariiklikul konkursil ,,Parim noor instrumentalist 2016” saavutas ta I koha, X Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil diplomi (2018), kammermuusika konkurss-festivalil In Corpore diplomi (2018) ja EMTA II, III ja IV klaverikammermuusika konkursil on saavutanud preemia. 

Ta on osalenud orkestritöös mitmetes orkestrites, sh Rahvusooper Estonia orkestris, Eesti Sinfoniettas, Pärnu Linnaorkestris ja Narva Linna Sümfooniaorkestris. Alates 2022. aastast töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Viiuliõpetajana on Vlasenko töötanud Tapa Muusika- ja Kunstikoolis ning Lasnamäe Muusikakoolis.

 

Grete Heinsaar alustas viiuliõpinguid Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakoolis Karmen Kääramehe õpilasena, ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (2019) Niina Murdvee juhendamisel. Aastal 2022 lõpetas ta bakalaureuseõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Harry Traksmanni juhendamisel ning jätkab magistriõppes.

Ta on osalenud mitmetel konkurssidel ning pälvinud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Vladimir Sapožnini fondi preemia (2014), rahvusvahelise kammermuusikakonkursi “In Corpore” preemia (2019) ning eripreemia uue repertuaari esituse eest rahvusvahelisel klaverikammermuusika konkursil “Tallinn 2021” ansambliga Quinta Chorda.

Grete on osalenud mitmete orkestrite töös, sh Eesti Sinfonietta, Pärnu Linnaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, orkester Helikunst jpt ning olnud Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri kontsertmeister. Ta on esinenud solistina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerorkestri (2020) ees.

Viiuliõpetajana on ta töötanud Tallinna Nõmme Huvikoolis ning Püha Johannese koolis.

 

Kristjan Kannukene on muusikuna liikunud mööda mitmesuguseid maastikke. Koos Rein Rannapiga ilmus neil album “KEELATUD! Ruja varased laulud. Eesti esimene rokkalbum 43 aastat hiljem”, millest tehti ka dokumentaalfilm. Rokkmuusikast õhutatult valmis Kristjanil hiljem enda debüütalbum “333”. Samas vaimus toimus ka tema esimene suurem esiettekanne – “ORG#MAD” vioolale ja kammerorkestrile festivalil Klaaspärlimäng. Kannukene on esitanud enda teoseid Londoni Wigmore Hallis, New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumis, Hindemithi keskuses Šveitsis jm. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. juubeliaastal lõi ta muusika EMTA Lavakunstikooli diplomilavastusele “Tuulte pöörises”. Improviseerijana on ta teinud koostööd paljude muusikute ja kaasaegsete tantsijatega Eestis ja välismaal. Duos inglise-iraani tšellisti Roxanna Albayatiga avaldas ta oma esimese improvisatsioonialbumi “Daste Ma دست ما”.

Kannukene on lõpetanud EMTAs magistrantuuri klassikalise vioola erialal ning jätkab hetkel kaasaegse improvisatsiooni magistriõppes. Aastal 2018/2019 täiendas ta end Londoni Trinity Labani konservatooriumis Rivka Golani vioolaklassis. Lisaks on ta osalenud Nobuko Imai, Lawrence Poweri, Paul Cortese jt meistrikursustel. Ta on võitnud esikoha keelpillikategoorias rahvusvahelisel klassikalise muusika konkursil “Kaunas Sonorum 2017”.

 

Margus Uus on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Teet Järvi ja Laine Leichteri juhendamisel, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe Henry-David Varema ning täiendanud end Soomes Sibeliuse Akadeemias Hannu Kiiski klassis ning osalenud arvukatel meistrikursustel maailma tippude juhendamisel.

Ta on võitnud auhindu mitmetel konkurssidel, sh rahvusvahelistel konkurssidel Austrias ja Lätis.
Margus Uus töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, kuid teeb kaasa ka arvukates teistes projektides. Ta võtab osa paljude kollektiivide, sh tšellokvarteti C-Jam tööst ja on tunnustatud kammeransamblist. Erinevad kontsertreisid on viinud teda üle kogu Euroopa, kaugemateks kontserdipaikadeks on Põhja- ja Lõuna-Ameerika ning Jaapan.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus