Tudengiteisipäev. Klaveriduo Liene Nitiša – Rose Thomas

05.12.2023 kell 19:00
Kammersaal

"Öömuusika"
Kavas Stravinski, Šostakovitš, Rahmaninov, Debussy, Messiaen jt

TASUTA

Kavas:

Arenski. Süit nr 3 op. 33

Stravinski. Kontsert kahele klaverile (1935)

Šostakovitš. Süit fis-moll op. 6

Debussy. Kuus antiikset epigraafi“ („Six épigraphes antiques, 1914)

Say. „Night“ neljale käele (2017)

Arenski. Süit nr 4 op. 62

Messiaen. „Nägemused aamenist“ („Visions de l’Amen“, 1943)

Rahmaninov. Süit nr 1 op. 5 kahele klaverile

 

Rose Thomas alustas klaverimänguga 2006. aastal Pariisis Joëlle Lemée’ juures ning jätkas 2015. aastal õpinguid Claire Désert’ ja Romano Pallottini juhendamisel. Lisaks võttis ta Prantsusmaal regulaarselt meistriklasse Hortense Cartier-Bressonilt ja Rena Shereshevskayalt. 2016. aastal võitis Thomas teise koha ja eripreemia 20. sajandi teose esituse eest rahvuslikul klaverikonkursil Mayenne’is ning 2017. aastal osales edukalt CNR konkursil Pariisis, pälvides võimaluse esitada Griegi klaverikontserti Orchestre des Jeunes d’Ile de France’i ees. Kodumaal õppides võttis Thomas korduvalt osa Gabriella Torma korraldatud kontsertidest Moulin D’Andé’s ning astus Hermine Forray juhendamisel üles Aix en Provence’is ja Marseille’s. 2021. aasta septembrist õpib Rose Thomas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes Age Juurikase ja Peep Lassmanni käe all. 

 

Liene Nitiša on sündinud Lätis. 2006. aastal alustas ta klaveriõpinguid Daugavpilsi muusikakoolis Beata Fioņina juures ning 2016. aastal astus Staņislavs Broksi nim Daugavpilsi muusikakeskkooli Elīna Bambāne klaveriklassi. 2020. aastal jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, omandades 2023. aastal bakalaureusekraadi Marko Martini ja Age Juurikase käe all. Käesoleval ajal jätkab ta õpinguid EMTA magistrantuuris. Nitiša on täiendanud end Juris Žvikovsi, Andrejs Osokinsi, Agnese Egliņa, Šviese Čepliauskaite, Gabriella Torma, Svetlana Samsonova, Hakim Bentchouala-Golobitchi, Peep Lassmanni jt pianistide meistrikursustel. 

 

2022. aastal moodustasid Rose Thomas ja Liene Nitiša Maksim Štšura juhendamisel klaveriduo, mis annab kontserte ning osaleb aktiivselt erinevates meistriklassides.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus