Tudengiteisipäev. Marii Piirsalu (viiul), Ekke Rainer Arndt (tšello) ja Sofia Khvichia (klaver)

05.03.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kavas Debussy, Kutavičius, Kõrvits

TASUTA

Kavas:

Tõnu Kõrvits. „Saared“ (2023)

Bronius Kutavičius. „Stasys’ Eight Miniatures“ (2002)

Claude Debussy. Klaveritrio G-duur (1880)

 

Marii Piirsalu alustas viiuliõpingutega 7-aastaselt Tallinna Muusikakoolis Katrin Talmari käe all. 2021.  aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli Elo Teppi juhendamisel ning sama aasta sügisest õpib  Marii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Harry Traksmanni käe all. Marii on osalenud paljude hinnatud õppejõudude meistriklassides, nende hulgas Mi-Kyung Lee, Pavel  Berman, Réka Szilvay, Michael Foyle, Eva Bindere, Dejan Bogdanvovich, Nicolas Dautricourt jt. Ta on  osalenud mitmetel meistrikursustel-festivalidel nii Eestis kui välismaal: Allegro Vivo Festival Austrias,  Kuhmo Kammermuusikafestival, Chieti Classica, Šoti Kuningliku Konservatooriumi keelpillikursus,  Järvi Akadeemia Pärnus, Hiiumaa rahvusvaheline keelpillikursus jt. 

Marii saavutuste hulka kuuluvad eripreemia E. Tambergi Rondo esituse eest Eesti Noorte  Keelpillimängijate konkursil (2019), finalistidiplom Rahvusvahelisel Noorte Kammermuusika konkurss festivalil “In Corpore” (2020), 3. preemia konkursil International Eurochestries online talent contest  (2021). 2018. aastal osales Marii ka Kuningliku Concertgebouw orkestri projektis “Side by Side”. Marii tegeleb aktiivselt kammermuusiku ja orkestrandina. Augustis 2023 andis ta koos pianisti Sofia  Khvichiaga soolokontserdi Kadrioru Kunstimuuseumis, kus nad esitasid Mozarti viiulisonaadi e-moll  ning Francki sonaadi klaverile ja viiulile. Oktoobris ja novembris 2023 ning jaanuaris 2024 osales  Marii Theatrumi lavastuses “Konrad Mägi Kirjad”, kus esitatati Georg Jakob Salumäe uudisloomingut  koos kvartetiga, mille koosseisu kuulusid veel Grete Heinsaar, Oliver Vilu ja Loo Arukask. Marii kuulub ka Baltic Sea Philarmonicu koosseisu. Erinevate tuuride jooksul on esinetud olulistes  kontsertsaalides üle Euroopa, nende hulgas ka Hamburgi Elbphilharmonies, Berliini Philarmonies,  Zürichi Tonhalle’is, Genfi Victoria Hallis ja Casino Bernis. Marii on osalenud Tallinna Kammerorkestri  töös, samuti on ta mänginud keelpilliorkestris “Helikunst”, Järvi Akadeemia Noorteorkestris, KRATT  festivali sümfooniaorkestris ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestris.

 

Kuueaastaselt tšellot õppima asunud Ekke Rainer Arndtil on olnud kolm õpetajat: kauaaegne  Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) tšellist Evi Olt Tallinna Muusikakoolis; Mart Laas Tallinna Muusikakeskkoolis ja MUBA-s ning professor Henry David Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Alates 13. eluaastast on Ekke Rainer kõikidel suvedel mänginud orkestrites Itaalias  (ESYO), Hollandis (Concertgeboworkest Young) või Eestis (Järvi Akadeemia Noorte  Sümfooniaorkester) ja osalenud viimasel neljal suvel Järvi Akadeemia meistriklassides (õpetajad Paul  Suss, Marcel Johannes Kits ja Marko Ylönen). Ekke on erinevate orkestrite ees soleerinud alates 9.  eluaastast. Muusikaõpingutega on kaasnenud huvitavad orkestrikogemused ERSO-s, Kristjan Järvi  Ensemble’is, Põhjamaade Sümfooniaorkestris ning salvestused erinevate  Kristjan Järvi projektidega Eesti Raadio stuudios solistina Läti Raadios, kui Ekke võitis  rahvusvahelisel Augusts Dombrovski konkursil oma vanuseklassis teise koha ja eripreemia.

 

Sofia Khvichia alustas klaveriõpinguid kuueaastaselt Nõmme muusikakoolis Vladimira Ljutova klassis. Alates 2016. aastast jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja Age Juurikase juures. Hetkel õpib Sofia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurikase ja prof Peep Lassmanni klassis. Sofia on aastate vältel olnud aktiivne ja edukas konkursidel osaleja. 2019. aasta novembris sai temast IX Eesti pianistide konkursi finalist ning Eesti klaveriõpetajate ühingu preemia laureaat.
2020. aasta oktoobris pälvis Sofia Eesti Rahvuskultuuri Fondi Lilian Semperi nimelise stipendiumi. 2021. aastal esines ta Mänttä muusikafestivalil Soomes. Sofia on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja ERSO ees ning osalenud Mira Marchenko, Irina Zahharenkova, Eteri Anjaparidze, Mihkel Polli, Ada Kuuseoksa, Kalle Randalu, Alexander Kobrini jt meistrikursustel.

 

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus