Tudengiteisipäev. Marta Ojasoo (sopran), Mirell Jakobson (sopran), Irina Oja (klaver)

19.03.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kavas aariad Mozarti, Weberi, Bellini, Verdi, Puccini jt ooperitest

TASUTA

Kavas aariad ooperitest:

Carl Maria von Weber. „Nõidkütt”

Vincenzo Bellini. „Puritaanid”

Giuseppe Verdi. „Ernani”, „Maskiball”

Giacomo Puccini. „Boheem”

Wolfgang Amadeus Mozart. „Figaro pulm”

Charles Gounod. „Faust”, „Romeo ja Julia”

Jules Massenet. „Manon”

 

Sopran Marta Ojasoo oli juba 5-aastaselt Vanemuise teatri laval Imre Kálmáni operetis „Krahvinna Mariza” (Thomas Wiedenhoferi lavastuses). Ta lõpetas oma esmase muusikalise hariduse klaveri erialal Lasnamäe Muusikakoolis Anu Pärna klassis. Tee vokaalmuusikuks saamiseni algas tal Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Arete Kerge juhendamisel. Ojasoo omandas bakalaureusekraadi 2023. aastal Nadia Kuremi lauluklassis ning jätkab õpinguid magistrantuuris.
Sügisel 2022 osales Marta Eliisa Suni Lied-duo meistrikursusel ja talvel 2023 käis ta end täiendamas saksa aariate süvakursusel Läti Muusikaakadeemias (prof Manuela Uhl) ning kevadel Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias itaaliakeelsete ooperiaariate foneetika meistrikursusel (prof Leonardo de Lisi). Ta on külastanud ka Perrine Madoeufi (Prantsusmaa) ja Risto Joosti meistrikursusi.
Kevadel 2022 pälvis Marta koos pianist Susanna Liisa Onoperiga EMTA VI Lied-duo konkursil 2. koha. Sama aasta sügisel sai Ojasoo Mart Saare lauljate konkursil 3. koha laureaadiks.
Marta repertuaari kuuluvad ooperi ning vaimuliku muusika aariad ja romansid nii saksa, itaalia, vene, prantsuse kui eesti keeles. Marta rollide hulka kuulub Papagena ning II daam W. A. Mozarti ooperist „Võluflööt” ning Juliet B. Britteni ooperist „Väike Korstnapühkija”.

 

Mirell Jakobson alustas oma muusikuteed 2002. aastal Häädemeeste muusikakoolis klaveri erialal. Tänaseks on Mirell lõpetamas magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ooperilaulu suunal prof Nadia Kuremi klassis. Lisaks on Mirell osalenud Manuela Uhli (Saksamaa), Perrine Madoeufi (Prantsusmaa), Stefano Patarino (Itaalia), Natalia Volcenko (Gruusia), Toril Carlseni (Norra), Risto Joosti (Eesti) ning Leonardo de Lisi (Itaalia) meistriklassides.
Mirell on solistina üles astunud eriilmelistes projektides, nende seas A. Vivaldi „Gloria“ Peterburi Jaani kirikus koostöös kammerorkestriga Pocket Symphony, E-S. Tüüri „Reekviem“ Kanadas Hamiltoni sümfooniaorkestriga, F. Schuberti „G-duur Missa“ EMTA sümfooniaorkestriga, H. Purcelli „Ode to st. Cecilia“ Corelli barokkorkestriga jpm. Mirell on laulnud mitmetes ooperistuudio projektides nagu B. Blacheri „Abstrakte oper. Nr 1“, Rowani rolli B. Britteni ooperis „Väike korstnapühkija“ ning möödunud sügisel tegi ta oma debüüdi Rahvusooper Estonia laval Pamina rollis W. A. Mozarti ooperis „Võluflööt“.
Lisaks sooloprojektidele on Mirell laulnud kammerkooris Collegium Musicale, kellega koos on ta üles astunud nii koorilaulja kui ka solistina ligikaudu 150 kontserdil. Samuti on Mirell laulnud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridades, kellega on salvestatud 2 heliplaati nende hulgas Grammyle nomineeritud helikandja A. Schnittke ja A. Pärdi teostega.

 

Irina Oja lõpetas Novosibirski Riikliku Konservatooriumi Muusikakeskkooli ning 1998. aastal Krasnojarski Riikliku Muusika- ja Teatriakadeemia Svjatoslavi Ovodovi klaveriklassis. Ta on töötanud eksperementaalses keskkoolis Univers klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina ning Krasnojarski Riiklikus Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina näitlejameisterlikkuse kateedris dots. Nina Žarova klassis ning soololaulu osakonnas dots. Natalja Aleksejeva klassis.
1999. aastast tegutses ta kontsertmeistrina teatris Vanemuine ning 2004. aastast klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina Tartu I Muusikakoolis ja Heino Elleri nim Tartu muusikakoolis.
Aastal 2015 lõpetas Oja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kammermuusika erialal dotsent Marrit Gerretz-Traksmanni juhendamisel. Aastast 2013 töötab ta EMTA lauluosakonna kontsertmeistrina, hetkel Taimo Toomasti ja Mati Turi klassis, lisaks on ta ka kontsertmeister ning klaveri ja ansambli õpetaja Kiili Kunstide Koolis.
Irina Oja on respekteeritud pianist Eestimuusikamaastikul ning nõutud nii lauljate kui ka instrumentalistide seas.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus