Tudengiteisipäev. Melissa Carita Ots (viiul), Teele-Liis Tiidor (vioola), Eva-Lotta Krigul (tšello), Andres Metspalu (tšello) ja Hyewon Chung (klaver)

16.04.2024 kell 19:00

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kavas Beethoven, Fauré

TASUTA

Kavas:

Ludwig van Beethoven. Tšellosonaat nr 4 C-duur op. 102 nr 1 ja nr 5 D-duur op. 102 nr 2

Andres Metspalu (tšello) ja Hyewon Chung (klaver)

 

Gabriel Fauré. Klaverikvartett nr 1 c-moll op. 15

Melissa Carita Ots (viiul), Teele-Liis Tiidor (vioola), Eva-Lotta Krigul (tšello) ja Hyewon Chung (klaver)

 

Melissa Carita Ots (2002) alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis Eve Eriku juures. 2021. aastal lõpetas Melissa Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK). Hetkel õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny ja Kristina Kriidi viiuliklassis.

Melissa Carita Ots on osalenud paljude ansamblite ja orkestrite töös. Ta on osalenud edukalt ka klaveritrio koosseisuga rahvusvahelisel kammermuusika konkurss-festivalil „In Corpore” ning on kaasa teinud ka paljudes erinevates koosseisudes sh Pärnu Linnaorkester, Kristjan Järvi Ensemble, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, orkester „Ventum”, Klaaspärlimäng sinfonietta, orkester „Helikunst” jt. Ots on saanud meistriklasse paljudelt hinnatud professoritelt ja muusikutelt, nende seas Eva Bindere, Anna-Liisa Bezrodny, Lev Klõtškov, Hans Christian Aavik, Michael Foyle, Nicolas Dautricourt, Michael Vaiman jt.

 

Teele-Liis Tiidor alustas õpinguid Tartu II Muusikakoolis Kai Rebase viiuliklassis, jätkas vioolaga Heino Elleri muusikakoolis Kadri Rehema juures ning õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Johanna Vahermäe juhendamisel. Ta on täiendanud end Wolfgang Ringsi, Rūta Lipinaityė, Andres Kaljuste, Xandi van Dijki, Marcin Murawski ja Manuela Matise meistriklassides ning mänginud erinevates koosseisudes nii Eestis kui Soomes, sh Tartu Maarja kiriku kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Eesti Sinfonietta jt.

 

Eva-Lotta Krigul alustas tšelloõpinguid Võru muusikakoolis Ivo Juuli ja Heiki Palmi juhendamisel, seejärel jätkusid õpinguid Tartus Heino Elleri muusikakoolis Reet Metsa tšelloklassis. Hetkel õpib Eva-Lotta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias  2. kursusel Indrek Leivategija käe all. Eva-Lotta on osalenud paljude hinnatud eesti ja välismaa õppejõudude meistriklassides, nende hulgas Marcel Johannes Kits, Henry-David Varema, Zvi Plesser, Henrik Brendstrup, Fabio Presgrave, Gleb Pyšniak, Alexander Chaushian jpt.

Õpingute jooksul on Eva-Lotta osa võtnud mitmetest konkurss-festivalidest nii Eestis kui ka välismaal, saavutades Eesti noorte keelpillimängijate konkursil 2019. aastal eripreemia ja samal konkursil 2021. aastal laureaaditiitli.

Eva-Lotta on teinud kaasa erinevate orkestrite töös, sh Pärnu linnaorkestris, Lõuna-Eesti kammerorkestris ja Klaaspärlimäng Sinfoniettas. Lisaks tegutseb aktiivselt erinevates kammeransamblites.

 

Andres Alexander Metspalu on õppinud Reet Metsa, Mart Laasi ja Henry-David Varema tšelloklassides Eestis, samuti Pariisis Marc Coppey ja Pauline Bartissoli ning Berliinis Wolfgang Boetchheri juures. Hetkel õpib Andres Henry-David Varema tšelloklassis ning töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Samuti on mänginud ta ka Rahman kvartetis, millega on esinetud Eestis, Iirimaal, Inglismaal, Hispaanias ja Itaalias. Soleerinud on Andres Elleri Sümfonieti, Haapsalu Galaorkestri ning TMKK Sümfooniaorkestriga ning Claude Debussy nim. Konservatooriumi Sümfooniaorkestriga. Andres A. Metspalu on võtnud osa mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest Lätis ja Austrias, ning aastal 2016 saavutas kvarteti koosseisus (H.C. Aavik, M. Mutso, G. Lehtmaa) teise koha ja eripreemia (väljapaistva kultiveeritud kõla eest) kolmandal rahvusvahelisel konkursil Spring Sonata Vilniuses. 2017. aasatal võitis sama kvarett Itaalias samuti II koha kammeransambli kategoorias G. Zinetti nimelisel konkursil, millele järgnevalt otsustati hakata püsivalt mängima Rahman kvarteti nime all.

 

Hyewon Chung on sündinud 2000. aastal Lõuna-Koreas Seoulis ning alustanud klaverimänguga 9-aastaselt. Kodumaal kestnud õpingute jooksul võitis ta muuhulgas auhinnalise koha Seouli noorte muusikute konkursil. 2018. aastal alustas Chung bakalaureuseastme õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel ning hetkel jätkab tema käe all õppimist magistrantuuris. Hyewon Chung on võitnud III koha EMTA-sisesel klaveri eriala üliõpilaste konkursil 2019. aastal ning osalenud samal aastal Anton Rubinsteini nim rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Düsseldorfis, pälvides seal diplomi. Ühtlasi oli ta 2019. aastal IX Eesti pianistide konkursi poolfinalist. 2020. aasta septembris saavutas Chung III koha EMTA Beethoveni nim konkursil ning 2021. aasta mais II preemia rahvusvahelisel klaverikonkursil „Orbetello Junior Piano Competition“. 2021. aasta novembris mängis ta IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi poolfinaalis ning pälvis eripreemia.

Hyewon Chung on esinenud XII rahvusvahelisel festivalil KLAVER ja EMTA festivalil müriaadFEST, mänginud EMTA suure saali avamisel ning astunud üles mitmetel kontsertidel. Samuti on ta soleerinud ERSO, EMTA sümfooniaorkestri ja EMTA kammerorkestri ees. Chung on osa võtnud Igor Cognolato, Vladimir Dulovi, Christiane Karajeva, Mira Martšenko, Tom Ostrovskise, Antti Siirala, Alexander Kobrini jt meistriklassidest. 2023. aastal lõpetas Chung Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi (cum laude) ning esines ka lõpetajate kontsertaktusel EMTA sümfooniaorkestri ees.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus