Tudengiteisipäev. Sofia Khvichia (klaver) ja Hyewon Chung (klaver)

28.11.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Mozart, Šostakovitš

TASUTA

Kavas:

Dmitri Šostakovitš. Prelüüd ja fuuga nr 21 B-duur op. 87

Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverisonaat nr 10 C-duur KV 330

Dmitri Šostakovitš. „Kolm fantastilist tantsu“ op. 5

Dmitri Šostakovitš. Sonaat nr 2 h-moll op. 61

Dmitri Šostakovitš. Süit kahele klaverile fis-moll op. 6

                                              

Sofia Khvichia (2002) alustas klaveriõpinguid kuueaastaselt Nõmme muusikakoolis Vladimira Ljutova klassis. 2016. aastal jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja Age Juurikase juures. Hetkel õpib Sofia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurikase ja prof Peep Lassmanni klassis.

Sofia on aastate vältel olnud aktiivne ja edukas konkurssidel osaleja, olles ka mitme vabariikliku konkursi laureaat: “Parim noor instrumentalist” (2013), “Eesti kõla” (2016 ja 2018) ja “I Mart Saare nimeline pianistide konkurss” (2018). 2019. aasta novembris sai temast IX Eesti pianistide konkursi finalist ning Eesti klaveriõpetajate ühingu preemia laureaat. Sofia on saavutanud auhinnalisi kohti ka rahvusvahelistel konkurssidel: III koht “Noor muusik” (2013), I koht rahvusvahelisel pianistide konkursil Valmieras (2017), diplom Chopini konkursil Narvas (2018), IV koht Peter Toperczer’i nimelisel konkursil Slovakkias (2019), II koht konkursil “Città di San Donà di Piave” Itaalias (2019). 2020. aasta oktoobris pälvis Sofia Eesti Rahvuskultuuri Fondi Lilian Semperi nimelise stipendiumi. 2021. aastal esines ta Mänttä muusikafestivalil Soomes.

Sofia on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja ERSO ees ning osalenud Mira Marchenko, Irina Zahharenkova, Eteri Anjaparidze, Mihkel Polli, Ada Kuuseoksa, Kalle Randalu, Alexander Kobrini jt meistrikursustel.

 

Hyewon Chung on sündinud 2000. aastal Lõuna-Koreas Seoulis ning alustanud klaverimänguga 9-aastaselt. Kodumaal kestnud õpingute jooksul võitis ta muuhulgas auhinnalise koha Seouli noorte muusikute konkursil. 2018. aastal alustas Chung bakalaureuseastme õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel ning hetkel jätkab tema käe all õppimist magistrantuuris. Hyewon Chung on võitnud III koha EMTA-sisesel klaveri eriala üliõpilaste konkursil 2019. aastal ning osalenud samal aastal Anton Rubinsteini nim rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Düsseldorfis, pälvides seal diplomi. Ühtlasi oli ta 2019. aastal IX Eesti pianistide konkursi poolfinalist. 2020. aasta septembris saavutas Chung III koha EMTA Beethoveni nim konkursil ning 2021. aasta mais II preemia rahvusvahelisel klaverikonkursil „Orbetello Junior Piano Competition“. 2021. aasta novembris mängis ta IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi poolfinaalis ning pälvis eripreemia.

Hyewon Chung on esinenud XII rahvusvahelisel festivalil KLAVER ja EMTA festivalil müriaadFEST, mänginud EMTA suure saali avamisel ning astunud üles mitmetel kontsertidel. Samuti on ta soleerinud ERSO, EMTA sümfooniaorkestri ja EMTA kammerorkestri ees. Chung on osa võtnud Igor Cognolato, Vladimir Dulovi, Christiane Karajeva, Mira Martšenko, Tom Ostrovskise, Antti Siirala, Alexander Kobrini jt meistriklassidest. Chung on EMTA stipendiaat.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus