Tudengiteisipäev. Soli Deo Gloria

12.04.2022 kell 19:00

Kammersaal

TASUTA

Kavaleht

Annelize Vlasenko (viiul), Tatiana Gashimova (tšello), Oksana Lohinova (klaver), Georg Maaten (viiul), Kristjan Kannukene (vioola)

Kavas Skoryk, Dvořák jt

Sissejuhatava ettekande teeb EMTA muusikateaduse üliõpilane Taavi Hark

Kvintett Soli Deo Gloria on verivärske koosseis, mis alustas tegutsemist 2022. aasta talvel ja koosneb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teise aasta magistriüliõpilastest. Kvintetis mängivad Annelize Vlasenko (viiul), Georg Maaten (viiul) ja Kristjan Kannukene (vioola), Tatiana Gashimova (tšello) ja Oksana Lohinova (klaver).

Annelize Vlasenko alustas viiuliõpinguid Saue Muusikakoolis Juta Rossi juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajaks oli Aino-Marika Riikjärv. 2019. aastal lõpetas Vlasenko Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga ning hetkel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kristina Kriidi juures. Annelize Vlasenko on täiendanud end Stanislav Pronini, Eva Bindere, Mari Tampere-Bezrodny, Dmitri Sitkovetski ja Shlomo Mintzi meistrikursustel. Ta on pälvinud mitmeid diplomeid konkurssidel ning vabariiklikul konkursil ,,Parim noor instrumentalist 2016“ saavutas ta I koha. 2020. aastal osales Vlasenko Eesti keelpillimängijate konkurssil ning pääses II vooru. 2020. aastal sai ta Narva Linna Sümfooniaorkestri liikmeks ning 2021. aasta oktoobrist mängib Rahvusooper Estonia orkestris.

Georg Maaten alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Aino Riikjärve ja Arvo Leiburi juures. Pärast kooli lõpetamist 2016. aastal jätkab ta õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Arvo Leiburi juhendamisel. Maaten on esinenud Eestis ja Soomes ning käinud tutvustamas Türgis Eduard Tubina muusikat.

Kristjan Kannukene õpib vioolat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Toomas Nestori juhendamisel. Ta täiendas end aastal 2018/2019 Londoni Trinity Labani konservatooriumis Rivka Golani vioolaklassis. Kannukene on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil “Kaunas Sonorum 2017”. Ta on osalenud Nobuko Imai, Lawrence Poweri, Paul Cortese jpt meistrikursustel. Kannukene on kandnud ette oma vioolakompositsioone Londoni Wigmore Hallis, New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumis, Šveitsi Hindemithi keskuses, festivalil Klaaspärlimäng jm. EMTA juubeliaastal lõi ta muusika Lavakunstikooli ja NUKU teatri koostöölavastusele „Tuulte pöörises“. Haridus- ja Teadusministeerium on teda tunnustanud tiitliga „Aasta Õppur 2018“.

Sügav koostöö on teda sidunud Rein Rannapiga, koos kellega ilmus rokkalbum “Keelatud. Ruja varased laulud 43 aastat hiljem“, mille valmimisest tehti ka dokumentaalfilm. Sellele järgnes Kannukese sooloalbum „333“. Ta on ühendanud rokk- ja klassikalist muusikat, esitades elektrikitarriga J. S. Bachi a-moll viiulikontserti ning lauldes bassikantaati „Der Friede sei mit Dir“ bachFest orkestri saatel, improviseerides vioolaga ERSO ees Rannapi teoste kontserdil, mängides oma teost vioolale ja orkestrile Andres Mustoneni juhatusel. Suur huvi vabaimprovisatsiooni vastu on teda kokku viinud mitmete muusikute ja kaasaegsete tantsijatega Eestist ja välismaalt, millest püsivaim kooslus on olnud eesti-inglise improvisatsiooniduo ЯK koos iraani-iraagi juurtega tšellist Roxanna Albayatiga.

Tšellist Tatiana Gashimova on sündinud Venemaal Tšuvaššias Tšeboksarõ linnas. Tšeboksarõ muusikakoolis Svetlana Lapõkina juures õppides pälvis ta piirkondlikul konkursil „Palantai päevad“ esimese koha. Samuti oli ta Tšuvaššia presidendi stipendiaat. Kaasani konservatooriumi keelpillikvarteti liikmena saavutas Gashimova rahvusvahelisel konkursil „21th Century Art“ kolmanda preemia. Konservatooriumiõpingute ajal oli ta kammerorkestri La Primavera liige ning mängis Sofia Gubaidulina Nüüdismuusika Keskuse keelpillikvartetis. Gashimova on õppinud ka Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemias prof Agne Sprūdža juures ning hetkel täiendab end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peeter Paemurru tšelloklassis. Gashimova esineb regulaarselt nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on andnud kontserte Lõuna-Koreas, Prantsusmaal, Saksamaal ning paljudes Eesti, Läti ja Venemaa linnades. Klaveritrio „Sempre musica“ liikmena saavutas ta rahvusvahelisel konkursil Alion Baltic teise koha.

Oksana Lohinova on sündinud Ukrainas ning õppinud klaverit Kotljarevski nimelises Harkivi Riiklikus Kunstiülikoolis. Kodumaal osales ta mitmetel konkurssidel ning esines erinevate koosseisudega paljudel kontsertidel. 2020. aasta sügisest jätkab ta magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal Sten Lassmanni juures ja kammeransambli erialal Nata-Ly Sakkose juhendamisel. Lohinova on aktiivne kontserttegevuses ning töötab kontsertmeistrina Tabasalu Muusika- ja Kunstikoolis ning klaveriõpetajana Lääne-Harju Muusika- ja Kunstidekoolis.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus