Tudengiteisipäev. „Tšellaritoni sünd“

28.09.2021 kell 19:00

Kammersaal

TASUTA PILET FIENTAST

Kavaleht

Marten Meibaum (tšello, bariton), Johan Randvere (klaver), Karis Trass (metsosopran), keelpillikvartett: Merily Leotoots (viiul), Laura Kuusma (viiul), Anna-Helena Inno (vioola), Tatiana Gashimova (tšello)

Kavas Haydn, Mozart, Mägi, Mattiisen, Glazunov

Marten Meibaum on eesti ainus tšellariton. Samuti on ta hinnatud organist, improvisaator ja arranžeerija kirikumuusika vallas. Väga oluliseks peab Meibaum oma muusikuteel pikaaegset koostööd Kiili vanamuusikaansambliga ning Rahvusooper Estonia orkestrit, kus ta alates 2019. aastast töötab. Kammermuusikuna ulatub Meibaumi repertuaar varabarokist Regeri, Messiaeni ja Kokkonenini. 2015. aastal debüteeris tšellist Eesti keelpillimängijate konkursi finaalis ERSO ees Saint-Saënsi tšellokontserdiga nr 1, pälvides samal konkursil ka eripreemia Eduard Tubina tšellokontserdi parima esituse eest. Meibaum on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Mart Laasi tšelloklassis ning õppinud seejärel Manchesteris Põhja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis (RNCM) prof Nicholas Jonesi juures. Hetkel täiendab ta end EMTA magistrantuuris prof Henry-David Varema, Taavi Tampuu ja prof Andres Uibo juhendamisel. Käesoleval aastal pälvis Meibaum Rotalia fondi stipendiumi.

 

Johan Randvere lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof Ivari Ilja klaveriklassis. Õpingute raames täiendas ta end ka Milano Verdi nim Konservatooriumis prof Valerio Premuroso käe all. Hetkel jätkab ta haridusteed EMTA doktorantuuris. Randvere on pälvinud palju tunnustust, sh I koht konkursil „Klaviermusik“ Vilniuses (2008), II koht EPTA konkursil Belgias (2010), I koht ja grand prix noorte muusikute konkursil Catanias (2012), I koht ja grand prix konkursil „Andrea Baldi“ (2014) ja II koht VIII-ndal Eesti pianistide konkursil. Samuti on ta telekonkursi „Klassikatähed 2013“ finalist.  Randvere on andnud kontserte paljudes nimekates kontserdisaalides Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Venemaal, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Läti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise, Valgevene Raadio ja EMTA sümfooniaorkestrite ees ning teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega, sh Mihhail Gerts, Sasha Mäkilä, Kristiina Poska, Jüri Alperten ja Risto Joost. Randvere kuulub ka Eesti Klaveriorkestri ja ansambli Heinavanker koosseisu. Ta on Muusikute Fondi PLMF „Noor muusik 2014“ preemia, Kultuurkapitali stipendiumi „Ela ja sära“ (2017) ja Artur Lemba nim loomingulise stipendiumi (2019) laureaat.

 

Karis Trass on õppinud flööti Nõmme Muusikakoolis ja laulmist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ljudmilla Dombrovskaja-Keisi juures. 2019. aastal omandas ta bakalaureusekraadi klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heli Veskuse käe all ning jätkab hetkel õppimist EMTA magistrantuuris. Magistriõpingute ajal on ta täiendanud end Berliinis Hanns Eisleri nim Muusikakõrgkoolis Anna Samuili lauluklassis. Ta on osalenud Bo Rosenkulli ja Hermann Keckeisi meistriklassides ning võtnud tunde Kamal Khani ja Jón Þorsteinssoni juures. Trass on laulnud solistina Kiili vanamuusikaansambli koosseisus ning osa võtnud Savonlinna ooperikoori tööst. Ta on osalenud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavastuses „Dido ja Aeneas“ (lavastaja Stephan Jöris) ning rahvusooperi ja EMTA koostöös etendunud Mozarti ooperis „Figaro pulm“, milles laulis Cherubino rolli. Rahvusooper Estonia külalissolistina on Trass kaasa teinud lastelavastuses „Suur munamägi“ liblikas Liisina (2004) ning Gounod’ ooperis „Romeo ja Julia“ Stéphanona (2019–…). Rahvusooperiga on Trassi sidunud veel mitmed koostööprojektid, näiteks Vana Tallinn Gala (2018, 2019) ning Georg Ots 100 gala (2020). 2020. aasta sügisel osales Trass mainekal Virgilijus Noreika nim laulukonkursil, kus jõudis poolfinaali.

 

Merily Leotoots alustas viiuliõpinguid Keila Muusikakoolis Leena Laasi käe all. 2014. aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli prof Mari Tampere-Bezrodny ja Sigrid Kuulmanni viiuliklassis ning 2021. aastal omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Hetkel jätkab ta õpinguid EMTA magistrantuuris kammeransambli erialal. Õpingute jooksul on Leotootsil olnud võimalus end täiendada Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof Ofer Falki klassis ning Viini Muusika- ja Kunstiülikoolis Lidia Baichi juhendamisel. Teda on tunnustatud mitmetel konkurssidel nii solisti kui ka kammermuusikuna. Leotoots on osalenud Kolja Blacheri, Pavel Bermani, Anna-Liisa Bezrodny, Petru Munteanu, Natalia Lomeiko, Marina Chiche´i ja teiste mainekate õppejõudude meistrikursustel. Lisaks Balti riikidele on ta esinenud ka Soomes, Prantsusmaal, Austrias, Saksamaal ja Venemaal.

 

Laura Kuusma alustas viiuliõpinguid Rakveres Muusika- ja Kunstikoolis KAUR Tiiu Peäske juhendamisel ning hiljem jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis sama õpetaja juures. 2021. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Harry Traksmanni käe all. Ta on täiendanud end ka Saksamaal Würzburgi Muusikakõrgkoolis prof Sören Uhde viiuliklassis. Kuusma on osalenud Natalia Lomeiko, Carolin Ohnimuse, Kolja Blacheri, Petru Munteanu, Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Jüri Gerretzi ning Arvo Leiburi meistrikursustel. Vabakutselisena on Kuusma mänginud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestri ridades ning üles astunud mitmete noorteorkestrite koosseisus nii Eestis kui ka välismaal. 2018. aastal võttis ta osa Animato Fondi Orkestriakadeemiast, mille käigus esineti mainekates kontserdisaalides Viinis, Prahas, Budapestis, Bratislavas ning Sankt Pöltenis.

 

Anna-Helena Inno alustas muusikuteed Kose Muusikakoolis Angelika Kadariku viiuliklassis. Samas koolis said alguse ka tema vioolaõpingud, mis jätkusid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Kerstin Tomsoni ning hiljem Yana Mägila juures. 2019. aasta sügisest õpib Inno Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Johanna Vahermägi vioolaklassis. 2016. aastal saavutas Inno vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist“ II koha, samuti on teda tunnustatud Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus diplomi (2014) ning eripreemiaga (2016). Inno on osalenud Alexander Zemtsovi, Oleg Larionovi, Réka Szilvay ja Mari Tampere-Bezrodny meistriklassides ning soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli keelpilliorkestri ees. Samuti on ta kaasa teinud erinevate projektorkestrite, sh kammerorkester Accademia Baltica töös.

 

Tšellist Tatiana Gashimova on sündinud Venemaal Tšuvaššias Tšeboksarõ linnas. Tšeboksarõ muusikakoolis Svetlana Lapõkina juures õppides pälvis ta piirkondlikul konkursil „Palantai päevad“ esimese koha. Samuti oli ta Tšuvaššia presidendi stipendiaat. Kaasani konservatooriumi keelpillikvarteti liikmena saavutas Gashimova rahvusvahelisel konkursil „21th Century Art“ kolmanda preemia. Konservatooriumiõpingute ajal oli ta kammerorkestri La Primavera liige ning mängis Sofia Gubaidulina Nüüdismuusika Keskuse keelpillikvartetis. Gashimova on õppinud ka Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemias prof Agne Sprūdža juures ning hetkel täiendab end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peeter Paemurru tšelloklassis. Gashimova esineb regulaarselt nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on andnud kontserte Lõuna-Koreas, Prantsusmaal, Saksamaal ning paljudes Eesti, Läti ja Venemaa linnades. Klaveritrio „Sempre musica“ liikmena saavutas ta rahvusvahelisel konkursil Alion Baltic teise koha.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus