Tudengiteisipäev. Yue Jia (klaver) ja Karl Johan Nutt (klaver)

07.05.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Yue Jia (klaver)
Karl Johan Nutt (klaver)

Kavas Brahms, Beethoven, Chopin, Skrjabin jt

TASUTA

Ludwig van Beethoven. Klaverisonaat nr 30 E-duur op. 109

Fryderyk  Chopin. Etüüd op.10 nr 2

Aleksandr Skrjabin. Etüüd op. 8 nr 10

Samuel Barber. Klaverisonaat op. 26

Yue Jia (klaver) 

 

Johannes Brahms. Ballaad nr 4 op. 10

Ludwig van Beethoven. Klaverisonaat nr 31 As-duur op. 110

Karl Johan Nutt (klaver)

 

Yue Jia on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriüliõpilane. Ta alustas klaveriõpinguid nelja aastaselt ja näitas juba varasest noorusest peale suurt muusikalist talenti, saavutades 2005. aastal Xinghai konkursil esikoha. 2008. aastal õppis ta Hiina Konservatooriumi juurde rajatud keskkoolis klahvpilliosakonna dekaani prof Jin Zhangi juures. 2009. aastal õppis ta konservatooriumi Gulangyu klaverikoolis. 2010. aastal saavutas Jia Hongkongi konkursil International Open Competition teise koha. Samal aastal esindas ta oma kooli osaledes kontserdisarjas Taiwanis.

Aastatel 2011–2017 õppis Jia Shenyangi muusikakonservatooriumi keskkoolis prof Danwen Wei juures. Kooliajal võitis ta mitu korda Yamaha stipendiumi esimese auhinna ning andis mitmeid soolokontserte, mis publiku poolt hästi vastu võeti.

2015. aastal osales Jia Pekingi rahvusvahelisel muusikafestivalil BIMFA ning pälvis tunnustust prof Jerome Lowenthal Juilliardi koolist ja prof Humpherys Douglas Eastmani muusikakoolist.

2016. aastal õppis Jia Juilliardi kooli professori Matti Raekallio juures. 2017. aastal võeti ta kõrge stipendiumiga vastu Manhattani muusikakooli, kust sai bakalaureusekraadi prof Alexandre Moutouzkine klaveriklassis. 2023. aastal astus ta EMTA magistriõppesse prof Ivari Ilja klaveriklassi.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus