Tudengiteisipäev. Yue Jia (klaver) ja Karl Johan Nutt (klaver)

07.05.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Yue Jia (klaver)
Karl Johan Nutt (klaver)

Kavas J. S. Bach, Beethoven, Brahms, Barber, Chopin, Liszt, Tubin

TASUTA

Ludwig van Beethoven. Klaverisonaat nr 30 E-duur op. 109

Samuel Barber. Klaverisonaat op. 26

Yue Jia (klaver) 

 

Johannes Brahms. Ballaad nr 4 op. 10

Johann Sebastian Bach. Prelüüd ja fuuga Es-duur HTK 2

Fryderyk Chopin. Nokturn Des-duur op. 27 nr 2 

Eduard Tubin. Kolm prelüüdi ETW 30-1 ja ETW 30-2 ning ETW 33-1

Ferenc Liszt. Transtsendentaalne etüüd nr 7 Es-duur „Eroica“

Karl Johan Nutt (klaver)

 

Yue Jia on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriüliõpilane. Ta alustas klaveriõpinguid nelja aastaselt ja näitas juba varasest noorusest peale suurt muusikalist talenti, saavutades 2005. aastal Xinghai konkursil esikoha. 2008. aastal õppis ta Hiina Konservatooriumi juurde rajatud keskkoolis klahvpilliosakonna dekaani prof Jin Zhangi juures. 2009. aastal õppis ta konservatooriumi Gulangyu klaverikoolis. 2010. aastal saavutas Jia Hongkongi konkursil International Open Competition teise koha. Samal aastal esindas ta oma kooli osaledes kontserdisarjas Taiwanis.

Aastatel 2011–2017 õppis Jia Shenyangi muusikakonservatooriumi keskkoolis prof Danwen Wei juures. Kooliajal võitis ta mitu korda Yamaha stipendiumi esimese auhinna ning andis mitmeid soolokontserte, mis publiku poolt hästi vastu võeti.

2015. aastal osales Jia Pekingi rahvusvahelisel muusikafestivalil BIMFA ning pälvis tunnustust prof Jerome Lowenthal Juilliardi koolist ja prof Humpherys Douglas Eastmani muusikakoolist.

2016. aastal õppis Jia Juilliardi kooli professori Matti Raekallio juures. 2017. aastal võeti ta kõrge stipendiumiga vastu Manhattani muusikakooli, kust sai bakalaureusekraadi prof Alexandre Moutouzkine klaveriklassis. 2023. aastal astus ta EMTA magistriõppesse prof Ivari Ilja klaveriklassi.

Karl Johan Nutt (s. 2000) on Eestist pärit pianist, kes alustas klaveriôpinguid TMKK eelklassis õpetaja Maie Klesmenti juures ning omandas keskhariduse Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Anne Sarrapi ja prof Ivari Ilja klaveriklassis. Nutt jätkas õpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus omandas bakalaureusekraadi prof Ivari Ilja ja vanemlektor Mihkel Polli klaveriklassis ning hetkel jätkab magistriõpingutega samade õppejõudude käe all. Nutt täiendas end Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Liu-Tawaststjerna ja Juhani Lagerspetzi juures (2021/2022) Erasmuse programmi raames.

Ta on osalenud rahvusvahelistel ja kodumaistel konkurssidel, mis kõik on avaldanud suurt mõju tema professionaalsele ja muusikalisele arengule. Saavutuste hulka kuuluvad konkurss Parim Noor Instrumentalist (I koht, 2015), konkurss Eesti Kõla (2016, II koht ja 2018 I koht), Eesti noorte pianistide konkurss Tartus (2015) ning Koolidevaheline pianistide konkurss (2017, I koht ja 2019, II koht). Rahvusvahelistest konkurssidest on olnud edukad XI Rahvusvaheline Narva Chopini konkurss (2016 finalist ja Poola Vabariigi Suursaadiku eripreemia), Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (2016, poolfinalist ja Eesti Klaveriõpetajate Ühingu eripreemia) ning Janis Norvilise konkurss Lätis ( 2017, III koht).

EMTA-sisestel konkurssidel on ta saavutanud I preemia Kammeransamblite konkursil 2020. aastal ning III preemia 2021. aastal muusika interpretatsiooni osakonna Lied-duo konkursil. Karl Johan Nutt on Artur Lemba stipendiumi laureaat (2019).

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus