Tudengiteispäev. EMTA pärimusmuusikud

26.03.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Hanna-Liia Kiipus (viiul), Marta Chan (viiul), Monika Väliste (flööt), Aita Teigar (lõõtspill), Liene Skrebinska (kannel, Läti), Marta Konevāle (vokaal, Läti), Helena Trei (vokaal), Margit Kõpper (vokaal), Marion Selgall (vokaal)

TASUTA

EMTA pärimusmuusika eriala tudengite seas on võrratuid vokaliste ja meisterlikke pillimängijaid, kes läbi traditsiooniteadliku musitseerimise pakuvad kuulajatele tõelise pärimusliku elamuse! Esimesel kursusel on kokku saanud lauljad Margit, Helena ja Marta (LT), kelle repertuaari kuuluvad pärimuslikud viisid ja sõnad nende endi kodukandist. Teise kursuse tudengid Aita (lõõts) ja Liene (LT; kannel, laul) viivad oma pillimänguga iga kuulaja sajanditagusesse aega oma vahvate pillilugudega. Kolmanda kursuse tudengite Marta (viiul), Marioni (laul) ja Monika (flööt) seas on tõeline maailmamuusika huvi neid ühendavaks jooneks, tuues kokku Brasiilia, Bretooni ning Skandinaaviamaade helikeeled. Hetkel magistris tudeeriva Hanna-Liia (viiul) eestvedamisel on kokku tulnud värske trio, mis viljeleb osalt omaloomingut, kuid ka kodumaist traditsioonilist ja ehedat pärimusmuusikat!

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus