Uudislooming. YXUS Ensemble

11.03.2022 kell 19:00
Kammersaal

YXUS Ensemble: Olga Voronova (viiul), Mari Targo (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello)
Kavas maailmaesiettekanded: Ryan Adams, Viktoria Grahv, Inessa Green, Yang Ren, Pranav Sivakumar, Sofie Meyer, Paul Daniel

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

NYYD Ensemble’ist välja kasvanud YXUS Ensemble on varieeruva koosseisuga kammermuusikale orienteeritud ansambel, mis toob Eesti publikuni maailma nüüdismuusikat ning tutvustab eesti muusikat kuulajale väljaspool Eestit. Praeguse nime all astus YXUS Ensemble esmakordselt publiku ette 2013. aastal ning ansambli peamiseks tegevusvaldkonnaks on muusikateatri projektid, näiteks on eraldi sarjana publiku ette toodud Karlheinz Stockhauseni teosed-installatsioonid „Herbstmusik“, „Tierkreis“ ning „Mantra“. Samas on YXUS koos ansambliga Theatre of Voices esitanud Arvo Pärdi teoseid „Passio” ja „Stabat Mater” ning toonud esiettekandele uudisteoseid heliloojatelt Galina Grigorjeva, Toivo Tulev, Tatjana Kozlova-Johannes ja Ardo Ran Varres.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alaealistel tõendi esitamise kohustust ei ole. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning täiskasvanud külalistel koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus