Värvide mäng

29.02.2024 kell 19:00
Kammersaal

Emilie Caupin (vokaal)
Tiiu Sisask (klaver)
Lisanne Rull (harf)
Yumiko Matsuyama (viiul)
Nicolás Concheiro (tšello)
Jordi López Jové (klaver)
Freya Frischknecht (flööt)

Kavas Offenbach, Piazzolla, Meyerbeer, Grieg, Donizetti jt

TASUTA

Kavas:

Jacques Offenbach (1819–1880)
„Vois sous l’archet frémissant“ ooperist „Hoffmanni lood“

Astor Piazzolla (1921–1992)
„Yo soy Maria“ tango-ooperist „María de Buenos Aires“

Giacomo Meyerbeer (1791–1864)
„Nobles Seigneurs, Salut!“ ooperist „Hugenotid“

Edvard Grieg (1843–1907)
„Jeg elsker Dig“ op. 5 nr 3
„Med en Vandilje“ op. 25 nr 4

Gaetano Donizetti (1797–1848)
„Per sua madre“ ooperist „Linda di Chamounix“

Luigi Arditi (1822–1903)
„Il Bacio“ (1859–60)

Jules Massenet (1842–1912)
„Alza!“ ooperist „Don Quichotte“

Charles Gounod (1818–1893)
„Faites-lui mes aveux“ ooperist „Faust“

Alfred Bachelet (1864–1944)
„Chère nuit“ (1897)

Ester Mägi (1922–2021)
„Maarjasõnajalg“ (1988)

 

Kontserdi pealkiri „Värvide mäng“ iseloomustab kavas olevate aariate ja laulude keelelist ja kultuurilist mitmekülgsust, aga ka erinevate instrumentide kasutamisest tulenevat muusikalist värvirohkust.

 

Emilie Caupin (2000) on Saksamaal sündinud prantsuse laulja. Tema lavadebüüt toimus 2012. aastal, kui ta mängis rolli Nagoldi linnas lavastatud muusikalis „Urschel“. 2017. aastal pälvis ta teise preemia Saksamaa rahvuslikul noorte lauljate konkursil Jugend Musiziert. Caupin on osalenud festivalil Wildberg Classic Open ja võtnud osa noortele mõeldud ooperi produktsioonist Stuttgartis. Aastatel 2018 ja 2918 astus ta üles solistina Nagoldi lossikontsertide sarjas. 2019. aasta septembrist õpib Caupin klassikalist laulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Tiiu Sisask lõpetas 2005. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Kersti Sumera klaveriklassis ning jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille bakalaureuseõppe lõpetas 2009. aastal ning magistrantuuri 2011. aastal professor Ivari Ilja käe all. Aastal 2016 omandas ta EMTAs teise magistrikraadi kammeransambli erialal prof Matti Reimanni juures ning alates 2017. aastast jätkab ta õpinguid EMTA doktorantuuris prof Mati Mikalai ja prof Kristel Pappeli juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu juures (2007-2008) ning osalenud mitmetel meistrikursustel, juhendajateks Walter Blankenheim, Vera Gornostajeva, Gil Garburg, Arvo Pärt jt.

Tiiu Sisask on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel, ta on saavutanud koos viiuldaja Mari Targoga esimese koha Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusika konkursil (2007). Koos pianist Maila Laidnaga kolmanda koha XXV Rooma Rahvusvahelisel klaveriduode konkursil, I koha XX rahvusvahelisel Maria Judina nimelisel pianistide ja kammeransamblite konkursil Peterburis (2019), II koha kammermuusika konkursil Filadelfias Itaalias (2019), I koha Budapesti konkursil “Doonau talendid” klaveriduode kategoorias (2021) ning kuldmedal III rahvusvahelisel klaverikonkursil 3rd WPTA FINLAND. Ta on teinud koostööd lauljatega Yin Jie, Sigrid Mutso ja Anna Dõtõna  ning Euroopa Kultuuripealinna Segakooriga (dirigent Veronika Portsmuth) ja segakooriga  K.O.O.R (dirigent Raul Talmar). Samuti on ta esinenud soolokontsertidega Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal.

Tiiu Sisask on mitmete oma isa, helilooja Urmas Sisaski teoste esmaesitaja. Koos on nad esinenud regulaarselt Muusikatähetornis Jänedal ja astronoomiahuviliste kokkutulekutel. Tiiu Sisask on salvestanud Urmas Sisaski muusikat Klassikaraadiole koostöös trompetist Mart Kiviga. Aastal 2015 osales ta Urmas Sisaski šamanistlikul multimeediaetendusel „Universumi armastus”. Aastast 2023 korraldab Tiiu koostöös Jäneda muuseumiga Urmas Sisaskile pühendatud kontserdisarja „Kummardus tähtede taha”.

 

Lisanne Rull alustas harfiõpinguid 7-aastaselt Eda Peäske juures, kelle käe all lõpetas ka Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga. Alates 2022. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Sivan Mageni juhendamisel. Lisanne on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, sh konkurss International Academic Music Competition „Jurmala 2021” Grand Prix. Ta on osalenud ka festivalidel nagu Kratt ja In Corpore, ning mänginud mitmete orkestrite koosseisus, sh Eesti Riiklikus Sümfooniaorkesteris, Vanemuise sümfooniaorkestris, Pärnu Linnaorkestris ja Sinfonietta Rīgas. Aastast 2023 on ta kaastegev Eesti Draamateatri uuslavastuses „Vend Antigone, ema Oidipus”. Lisanne on esinenud nii solisti kui kammermuusikuna.

 

Saksa viiuldaja ja pedagoog Yumiko Almuth Matsuyama alustas viiuliõpinguid Hamburgis Evgenia Maximova käe all ning jätkas hiljem õppimist Michael Holmi juures. 2016. aastal astus ta Kölni muusikaakadeemiasse Sonja Wiedebuschi ja Riccardo Caraceni klassi, omandades 2021. aastal kraadi muusikapedagoogikas ning 2023. aastal interpretatsioonipedagoogikas. 2021. aastast õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Matsuyama on osalenud korduvalt Saksamaa noorte muusikute konkursil „Jugend Musiziert“ ja pälvinud stipendiumi kammermuusika fondilt Initiative Jugend Kammermusik Hamburg. Matsuyama on olnud pikaajaline NDR noorte sümfooniaorkestri liige ning kuulub hetkel ka Saksa rahvuslikku noortekoori. Ta on osalenud viiuli- ja kammermuusika meistriklassides Michael Foyle’i, Roman Mintsi, Dalia Kuznecovaitė ja Peter Spissky juures.

 

Nicolas Concheiro on sündinud Hispaanias Coruña linnas ning alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Emma Urango käe all. 8-aastaselt jätkas ta õppimist Juan Antonio Almarza juures koolis Conservatorio Profesional de Música de A Coruña. 2018. aastal astus Concheiro Baskimaa muusikakõrgkooli Musikene, kus omandas bakalaureusekraadi Damian Martinezi klassis. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris prof Henry-David Varema juhendamisel. Concheiro on osalenud Barbara Switalska (Santiago de Compostela kuninglik filharmooniaorkester) ja Raul Miráse (Galiitsia sümfooniaorkester) meistriklassides.

 

Barcelonas sündinud pianist Jordi López Jové on klassikalise ja nüüdismuusika interpreet, kes on astunud üles nii solisti kui ka ansamblistina paljudes Euroopa kontserdipaikades, sh L’Auditori de Barcelona, MACBA, Monestir de Sant Pere, Ochsenhausen Kloster, Stockholmi kuninglik muusikakolledž ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdimaja. López Jové on pälvinud tunnustust Isáac Albénizi nim konkursil (2019) ja Barcelona konservatooriumi konkursil (2017) ning saanud stipendiumi Franz Schuberti Ühingult prof Wolfram Riegeri Liedi meistriklassides osalemiseks. Ühtlasi on ta osalenud festivalidel nagu Kammermusiker Vänner (2022) ja müriaadFEST (2022). Olles kirglik kammermuusika, liedi ja nüüdisloomingu osas, on López Jové mänginud paljudes erinevates kammerkoosseisudes, esitades muusikat alates Schumanni ja Brahmsi teostest Varèse’i, Gerhardi ja Magrané loominguni. Ta on osalenud Alexander Kobrini, Eteri Andjaparidze, Irina Zahharenkova, Erik Tawaststjerna, Hui-Ying Tawaststjerna, Kennedy Moretti, Francisco Poyato, Alan Branchi, Josep Surinyaci jt meistriklassides. Samuti on ta tutvunud varaste klahvpillide interpretatsiooniga Óscar Candende ja Lembit Orgse käe all. López Jové on õppinud koolides Conservatori Municipal de Música de Barcelona ja Escola Superior de Música de Catalunya prof Vladislav Bronevetzky juhendamisel ning omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus tema õpetajaks olid Age Juurikas ja prof Peep Lassmann.

Freya Frischknecht on soome-šveitsi flötist ja pedagoog. Ta alustas muusikaõpinguid Tamperes Soomes ning jätkas haridusteed Turu konservatooriumis. 2021. aastal lõpetas Frischknecht Tampere rakendusteaduste ülikooli flöödiõpetajana Seppo Planmani ja Annaleena Jämsä juhendamisel ning 2023. aastal omandas magistrikraadi flöödi erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on osalenud Felix Renggli, Sami Junnoneni, Rita D’Arcangelo ja Stefano Parrino meistriklassides. Hetkel töötab Frischknecht flöödiõpetajana Helsingis ning valmistab ette kevadist kontserttuuri koos pianist Hanna Jokineniga.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus