X vanamuusikafestival Ceciliana. „Passione”
24.03.2024 kell 14:00
Kammersaal
TASUTA
Vokaalansambel Cantus Reval
Sara Corriga (sopran)
Yumiko Matsuyama (sopran)
Mari Roos (alt)
Xie Zhizhong (tenor)
Martin Einmann (bariton/bass)
Stijn Claerhoudt (bariton/bass)
Kavas Desprez, di Lasso, Monteverdi, Gesualdo, Palestrina, Sweelinck
Kavas:
Jan Pieterszoon Sweelinck (1562–1621)
Psalm 23: „Mon Dieu me paist“
Orlando di Lasso (1532–1594)
„Adoramus te 1“
Orlando di Lasso
„Adoramus te 2“
Claudio Monteverdi (1567–1643)
„Adoramus te“
Carlo Gesualdo (1566–1613)
„O vos omnes“
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594)
„Improperium expectavit cor meum“
Josquin Desprez (1440–1521)
„Tu solus qui facis mirabilia“
Josquin Desprez
„Domine, non secundum peccata“
Jan Pieterszoon Sweelinck
„Psalm 51“
Cantus Reval on vokaalansambel, mis koosneb (endistest) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengitest. Vokaalansambli lauljad kohtusid EMTA kooris ning koos otsustati alustada oma ansambliga 2023. aastal. Cantus Revali repertuaar keskendub peamiselt vanamuusikale, mis pärineb flaami, hollandi ja itaalia heliloojate sulest.
Sara Corriga töötab praegu Rahvusooper Estonia poistekoori hääleseadjana ja on segakoori Peale Viit dirigent. Ta on õppinud barokklaulu Itaalias Alessandra Molinari ja Francesca Lombardi Mazzuli juhendamisel ning Eestis Arete Kerge käe all. Aastatel 2018–2020 laulis ta vokaalansamblis i cigni armonici, mis keskendus Palestrina vaimulikule muusikale.
Yumiko Matsuyama õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes viiuli erialal. Varasemalt on ta omandanud bakalaureusekraadi muusikapedagoogikas ja instrumentaalpedagoogikas Kölni muusikaakadeemias. Õpingute ajal on ta alati olnud aktiivne koorilaulja. Ta on end lauljana täiendanud Sybilla Rubensi, Christiane Oelze’, Anja Pauluse ja Teru Yoshihara juures. Alates 2021. aastast on Matsuyama Saksamaa rahvusliku noortekoori laulja.
Mari Roos alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis kooridirigeerimist Anneli Mäeotsa juhendamisel. Ta jätkas dirigeerimisõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, omandades bakalaureusekraadi (juhendajad Tõnu Kaljuste ja Kaspar Mänd). Tänaseks on ta asunud pürgima teise bakalaureusekraadi suunas klassikalise laulmise erialal. Ta on teinud koostööd nimekate kooridega nagu ETV tütarlastekoor, tütarlastekoor Ellerhein, Voces Tallinn ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.
Zhizhong Xie, Danny omandab hetkel magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal ning on aktiivselt tegev ka Eesti koorimaastikul, olles kaasa löönud kollektiivide nagu Tallinna Kammerkoor, segakoor HUIK! ning Eesti Filharmoonia Kammerkoor töös. Dirigendina pääses ta hiljuti finalistide hulka neljandal rahvusvahelisel Juozas Naujalise kooridirigentide konkursil Leedus Vilniuses.
Martin Einmann alustas muusikaõpinguid 7-aastaselt Nõmme Muusikakoolis trompeti erialal. Ta on laulnud Rahvusooper Estonia poistekooris, kammerkooris Collegium Musicale ja Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Einmann on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi muusikapedagoogikas ning hetkel omandab magistrikraadi kooridirigeerimises Hirvo Surva juhendamisel. Lisaks õpingutele tegutseb ta dirigendina Kalevi kammerkooris, Rahvusooper Estonia poistekooris ja Virumaa poistekooris.
Stijn Claerhoudt alustas laulmisega 8-aastaselt Utrechti katedraali koorikoolis ning jätkas muusikategevusega füüsika eriala õpingute kõrvalt. Ta on tegev olnud erinevates mainekates koorides ning 2014. aastal sai temast vanamuusikale keskenduva vokaalkvarteti Pulse Ensemble kaasasutaja ja kunstiline juht. Selle koosseisuga on üles astutud erinevatel festivalidel üle Euroopa. Praegu omandab ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal Hirvo Surva juhendamisel. Ta on olnud kammerkoori Kolm Lindu koorijuht ning tegutseb Rahvusooper Estonia poistekoori koormeistrina.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) korraldab alates 2014. aastast igal kevadel vanamuusikafestivali Ceciliana. Festivalil esinevad oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Cecilianal üles astuvad külalised on aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid.
Festivali kontserdid toimuvad EMTA saalides. Ceciliana kunstiline juht on EMTA klavessiiniprofessor ja varajase muusika õppejuht Imbi Tarum.
Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus