X vanamuusikafestival Ceciliana. „Passione”

24.03.2024 kell 14:00
Kammersaal

Vokaalansambel Cantus Reval
Sara Corriga (sopran)
Yumiko Matsuyama (sopran)
Mari Roos (alt)
Xie Zhizhong (tenor)
Martin Einmann (bariton/bass)
Stijn Claerhoudt (bariton/bass)
Kavas Desprez, di Lasso, Monteverdi, Gesualdo, Palestrina, Sweelinck

TASUTA

Cantus Reval on vokaalansambel, mis koosneb praegustest ning endistest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengitest. Vokaalansambli lauljad kohtusid EMTA kooris ning koos otsustati alustada oma ansambliga 2023. aastal. Cantus Revali repertuaar keskendub peamiselt vanamuusikale, mis pärineb flaami, hollandi ja itaalia heliloojate sulest. 

Sara Corriga töötab praegu Rahvusooper Estonia poistekoori hääleseadjana ja on segakoori Peale Viit dirigent. Ta on õppis barokklaulu Itaalias Alessandra Molinari ja Francesca Lombardi Mazzuli juhendamisel ning Eestis Arete Kerge juhendamisel. Aastatel 2018–2020 laulis ta laulis vokaalansamblis i cigni armonici, mis keskendus Palestrina vaimulikule muusikale.

Yumiko Matsuyama omandab hetkel bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viiuli erialal. Varasemalt on ta saanud bakalaureusekraadi muusikapedagoogikas ja õppinud instrumentaalpedagoogikat Kölni Muusikaakadeemias. Õpingute ajal on ta alati olnud aktiivne koorilaulja. Ta on end täiendanud Sybilla Rubensi, Christiane Oelze’, Anja Pauluse ja Teru Yoshihara juures. Alates 2021. aastast on ta Saksamaa rahvusliku noortekoori laulja.

Mari Roos alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis kooridirigeerimise erialal Anneli Mäeotsa juhendamisel. Ta jätkas dirigeerimisõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lõpetades selle bakalaureusekraadiga (juhendajad Tõnu Kaljuste ja Kaspar Mänd). Tänaseks on ta asunud omandama teist bakalaureusekraadi klassikalise laulmise erialal. Ta on teinud koostööd nimekate kooridega nagu ETV tütarlastekoor, tütarlastekoor Ellerhein, Voces Tallinn ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. 

Zhizhong Xie, Danny omandab hetkel magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal ning osaleb aktiivselt ka Eesti koorimaastikul, olles kaasa löönud nimekate kollektiividega nagu Tallinna Kammerkoor, segakoor HUIK! ning Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Dirigendina pääses ta hiljuti finalistide hulka neljandal rahvusvahelisel Juozas Naujalise kooridirigentide konkursil Leedus Vilniuses.

Martin Einmann alustas muusikaõpinguid 7-aastaselt Nõmme Muusikakoolis trompeti erialal. Ta on laulnud Rahvusooper Estonia poistekooris, kammerkooris Collegium Musicale ja Eesti Filarmoonia Kammerkooris. Ta on saanud bakalaureusekraadi muusikapedagoogikas ning hetkel omandab ta magistrikraadi kooridirigeerimise erialal Hirvo Surva juhendamisel. Lisaks õpingutele tegutseb ta dirigendina Kalevi kammerkooris, Rahvusooper Estonia poistekooris ja Virumaa poistekooris.

Stijn Claerhoudt alustas laulmisega 8-aastaselt Utrechti katedraali koorikoolis ning jätkas muusikategevusega füüsika õpingute kõrvalt. Ta on olnud tegev erinevates mainekates koorides ning 2014. aastal sai temast vanamuusikale keskenduva vokaalkvarteti Pulse Ensemble kaasasutaja ja kunstiline juht, millega on üles astutud erinevatel festivalidel üle Euroopa. Praegu omandab ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal Hirvo Surva juhendamisel. Ta on olnud kammerkoori Kolm Lindu koorijuht ning hetkel tegutseb Rahvusooper Estonia poistekoori koormeistrina.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) korraldab alates 2014. aastast igal kevadel vanamuusikafestivali Ceciliana. Festivalil esinevad oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Cecilianal üles astuvad külalised on aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid.

Festivali kontserdid toimuvad EMTA saalides. Ceciliana kunstiline juht on EMTA klavessiiniprofessor ja varajase muusika õppejuht Imbi Tarum.